SIDABRINĖ GERVĖ APDOVANOJIMAI

Nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė” – ilgiausią ir turtingiausią istoriją turintys lietuviško kino apdovanojimai.

Startavę 2008 m. ir daugiau nei dešimtmetį telkę lietuviško kino bendruomenę, apdovanoję šimtus lietuviško kino kūrėjų, dvylika metų iš eilės kūrę šventes kino bendruomenei, šiais metais taip pat apdovanos pastarųjų metų geriausiuosius.

2022 metais apdovanojimus įgyvendins susijungusios dvi organizacijos – Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija  AVAKA ir Lietuvos kino centras.

Apdovanojimai vyks 2022 m. birželio 5 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kieme. Iškilmingą ceremoniją transliuos:

-lrt.lt – nuo 19 val. raudonojo kilimo transliacija
-lrt.lt – nuo 20 val. renginio transliacija
-LRT PLIUS – nuo 20 val. renginio transliacija
-LRT – nuo 21 val. renginio transliacija

Esminiai Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė” tikslai: atrinkti ir įvertinti geriausius per ataskaitinį (demonstruoti nuo 2020 m. rugpjūčio 2 d. iki 2022 m. gegužės 1 d..) laikotarpį pagamintus ir viešai paskelbtus nacionalinius kino filmus ir jų kūrėjus, atkreipti dėmesį į jaunuosius audiovizualinių kūrinių talentus, iškilmingai apdovanoti lietuviško kino kūrėjus, skleisti žinią apie lietuvišką kiną, skatinant visuomenę domėtis nauju lietuvišku kinu, remti kino talentus ir kūrėjus, stiprinti kino ir televizijos sektorių, stiprinti lietuviškos kino bendruomenės bendradarbiavimą tarptautiniu mastu, siekti, kad Sidabrinės Gervės statulėlės laimėtojai būtų deleguojami į tarptautinius, prestižinius apdovanojimus.