2020-06-18

Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinės gervės“ po metų pertraukos grįžta į sceną. 2020 metų apdovanojimus inicijuos audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, kuri 2019 metais paskelbus konkursą, įgijo teises į „Sidabrinių gervių“ apdovanojimą ir statulėlę.

Didžiausiai audiovizualinio sektoriaus kūrėjų bendruomenės interesus atstovaujanti asociacija AVAKA žada, jog sugrįžusiose „Sidabrinėse gervėse“ bus pagerbti geriausi ne tik 2020 metų, bet ir 2019 metų kino kūrėjai. Tikimasi, jog nominantų sąrašas bus paskelbtas rudenį, ir planuojama, kad šiemet jame atsidurs rekordinis skaičius kūrinių bei kūrėjų.

Apdovanojimai „Sidabrinės gervės“ AVAKA iniciatyva pradėti rengti nuo 2008 metų. Asociacija AVAKA buvo pirmoji šių apdovanojimų rengėja, iniciatorė ir rėmėja, kuri visuomet laikėsi pozicijos, kad lietuviško kino apdovanojimų tradicija Lietuvoje turi būti nuolatos puoselėjama ir tęsiama.

„Džiaugiuosi, kad pavyko išsaugoti „Sidabrinių gervių“ gyvybę, kuri ne dėl mūsų kaltės buvo prigesusi. „Sidabrinės gervės“ yra ir bus prestižiniai Lietuvos kino apdovanojimai, kurių kiekvienais metais laukia kino kūrėjai ir kinu besidomintys žmonės. AVAKA jaučia būtinybę imtis atsakomybės ir pareigos organizuoti „Sidabrines gerves“, nes tai renginys, įkvepiantis kurti tiek kino bendruomenę, tiek žiūrovus domėtis lietuvišku kinu. Ir svarbiausia, kad ne vien komerciniu, bet ir kinu kaip meno rūšimi. Apdovanoti tikrai turime ką ir pasidžiaugti turime kuo, tad tikiu, jog „Sidabrinės gervės“ bus gražus, prasmingas renginys, kuriame kasmet pagerbsime talentingus Lietuvos kino kūrėjus”, – sako režisierius ir AVAKA tarybos pirmininkas Alvydas Šlepikas.

Apdovanojimų tikslas yra supažindinti Lietuvos žiūrovus su naujausiais nacionalinio kino filmais ir apdovanoti geriausius kūrėjus. Kai kuriems iš jų, tai kertinis karjeros etapas, atnešantis pripažinimą ir žinomumą nacionaliniu mastu. Be „Sidabrinių gervių“ kiekvienais metais skiriamos ir dvi specialiosios nominacijos – „Sidabrinės gervės kiaušinis“ už metų geriausią studento darbą jauniesiems kūrėjams ir apdovanojimas „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus kinui.

AVAKA tarybos narys, režisierius ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gytis Lukšas džiaugiasi, kad reikšmingiausias Lietuvos kino renginys vėl atgis. „Sveikinu sugrįžtančias „Sidabrines gerves“! Tikiuosi asociacijos AVAKA, Lietuvos kino centro, Kinematografininkų sąjungos, Prodiuserių asociacijos ir visų kitų kino institucijų konstruktyvaus ir geranoriško bendradarbiavimo, kad profesionalaus nacionalinio kino meno kūrėjai turėtų šventę, kuria džiaugtųsi ir didžiuotųsi“, – sako kino režisierius G. Lukšas.

Pasak AVAKA vadovo Dariaus Vaitiekūno, kol kas yra gryninama atsinaujinusių gervių koncepcija, ieškoma partnerių ir pradedami organizaciniai darbai. „Esame pasirengę bendradarbiauti su visomis valstybinėmis institucijomis ir kino įstaigomis, siekiant, kad tai būtų stiprus sugrįžimas. Mes tikėjome, kad „Sidabrinės gervės“ neišskrido visam laikui, tik reikėjo sulaukti tinkamo laiko jas vėl pasitikti”.

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA Lietuvoje administruoja kino ir televizijos kūrėjų teises ir atstovauja jų interesus. Šiandien AVAKA yra didžiausia tik audiovizualinį sektorių atstovaujanti asociacija, kurios nariais yra daugiau nei 650 Lietuvos kino ir televizijos autorių bei prodiuserių.