2021-07-02

Nors daugeliui kino kūrėjų vasara – pats darbų įkarštis, o filmavimo aikštelėse verda įtemptas, įdomus ir kūrybinio polėkio nestokojantis gyvenimas, Nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ visus ragina trumpam nusikelti į žiemą, kai bus galima džiaugtis šių darbų rezultatais, ir kviečia kino bendruomenės narius šventę kurti kartu, skelbdama konkursą renginio išpildymo idėjai. Paraiškos priimamos nuo liepos 2 d. iki liepos 18 d. 

2020 m. VšĮ „AVAKADEMIJA“, laimėjusi konkursą ir įgijusi teises į „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus, nesitraukiant pandemijai ir esant paskelbtam karantinui, praėjusį rudenį surengė Nacionalinius kino apdovanojimus po metus trukusios pertraukos. Organizatoriai tikisi, kad šie metai bus ne tik palankesni šventės išpildymui ir realizavimui, tačiau ir maksimaliai atitiks kino kūrėjų lūkesčius, todėl kviečia kino bendruomenę telktis bei kurti šventę ne tik žiūrovui, bet ir sau. 

Konkurso organizatorių atstovas Darius Vaitiekūnas sako, kad Nacionaliniai kino apdovanojimai pirmiausia priklauso kino bendruomenei, todėl siekiama, kad tiek gyvas, tiek transliuojamas per televiziją renginys, atspindėtų jos pačios kūrybines idėjas. „Šis konkursas – tai galimybė kūrėjams prisidėti prie jiems patiems skirtos šventės kūrimo ir sukurti renginį, kuris geriausiai atspindėtų kino žmonių pasaulėžiūrą. Gal šių metų renginys bus panašus į kiną? O gal į serialą? Neribojame kūrybinės laisvės ir siekiame, kad dalyviai dalintųsi pačiomis originaliausiomis ir drąsiausiomis savo idėjomis. „Sidabrinių gervių“ komanda tiki, kad kinas vienija, o apdovanojimai skatina kurti, todėl kviečiame kurti ne tik kiną, bet ir kino šventę“, – sako jis.

Pirmame konkurso etape visi norintys dalyvauti kviečiami teikti glaustus, trumpos apimties pasiūlymus, kuriuose atsispindėtų renginio idėja ir renginio formatas. Pasibaigus konkurso idėjų terminui, visi pasiūlymai bus išnagrinėti organizatorių, o 3-5 geriausiųjų pasiūlymų autoriai bus atrinkti dalyvauti antrame konkurso etape, kur bus pakviesti į susitikimą su renginio organizatoriais ir paprašyti parengti detalesnį renginio idėjos bei formato išpildymo planą. Apdovanojimų organizatoriai atrinks geriausiai konkurso sąlygas ir kino bendruomenės lūkesčius atitinkančio pasiūlymo autorių, kuris bus apdovanotas piniginiu prizu ir kuriam gali būti pasiūlyta prisidėti prie renginio organizavimo/scenarijaus kūrimo, režisavimo. Taip konkurso laimėtojas taps „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų bendrakūrėju. 

Konkurso organizatoriai neslepia, kad tikisi, jog į kvietimą atsilieps žmonės, kurie mano, kad nepaisant nusistovėjusio tradicinio apdovanojimų ceremonijos formato, renginio koncepcijai galima suteikti naujo požiūrio, šiuolaikiškumo, taip nustebinant ne tik apdovanojimų dalyvį, bet ir žiūrovą. 

„Apdovanojimai ir panašaus pobūdžio renginiai seniai įgavo tam tikrą formą, kurią jau galima vadinti tradicine“, – kalba D. Vaitiekūnas. – Žinome, kad Lietuvoje yra daugybė gabių, išradingų ir, neabejoju, dar neatrastų talentų, kurių kūrybiniai sprendimai gali šių metų apdovanojimams pasiūlyti novatorišką ir šiuolaikišką požiūrį. Laukiami visi – tiek kino industrijos senbuviai, tiek jaunieji kūrėjai, svarbiausia, kad jie norėtų puoselėti lietuvišką kiną. Projektui esame numatę nemažai naujovių ir konkursas – tik pradžia“, – sako D. Vaitiekūnas. 

Konkurso nuostatai: ČIA.

Konkurso paraiška: ČIA.