Mindaugas Urbaitis – lietuvių kompozitorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos kursuose, seminaruose, skaitė paskaitas apie savo ir lietuvių šiuolaikinę muziką Austrijoje, Danijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Suomijoje, vedė kompozicijos meistriškumo kursus Tamperėje (Suomija), Londone, Hamburge, Osle, Odensėje (Danija), Štutgarte, Belgrade ir Novi Sade (Serbija). Svečias-kompozitorius Music Harvest ir Bornholmo muzikos festivaliuose Danijoje, Vale of Glamorgan festivalyje Velse, Didžiojoje Britanijoje, Vilniaus festivalyje.

Nuo 2002 m. kartu su kompozitoriumi Šarūnu Naku veda savaitinę radijo laidą Modus apie naująją muziką LRT Klasikos programoje.

Mindaugo Urbaičio muziką atliko Arditti kvartetas, Kremerata Baltica ir Ostrobotnijos kamerinis orkestras, Apartment House, The Master Chorale of Tampa Bay, Britanijos jaunimo ir San Francisko simfoninio orkestro chorai, Lietuvoje – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Lietuvos kamerinis orkestras, chorai “Jauna muzika”, „Vilnius“, „Brevis“, ansambliai „Musica humana“, „Vilniaus arsenalas“, Vilniaus, Čiurlionio ir Chordos kvartetai. Jo kūriniai yra skambėję žymiuose tarptautiniuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose – Wien Modern, Schleswig Holstein Musik Festival, Music Harvest, Bornholm Musik Festival, Schreyahner Herbst, Vale of Glamorgan Festival, Kammermusikfest Lockenhaus, Dubrovnikų vasaros festivalyje, Expo 2000 Vokietijos paviljone, Internationaler Musiksommer Osnabrück, Helsinkio bienalėje, Usedomer Musikfestival, Euro Music Festival, Vilniaus festivalyje, festivalyje Gaida, Thomo Manno festivalyje ir kituose. Mindaugo Urbaičio kūrinių kompaktiniuose diskuose yra išleista Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje ir Švedijoje, partitūrų – leidyklose Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje.

2003 m. Mindaugas Urbaitis buvo apdovanotas Kultūros ministerijos premija už baletą “Acid City” (choreografas Krzysztof Pastor) ir muziką spektakliui “Pradžia. K. Donelaitis. Metai” (režisierius Eimuntas Nekrošius), 2017 m. Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią operos/baleto kūrinį – baletą „Procesas“ pagal Franzą Kafką (choreografas Martynas Rimeikis). 2021 metais kartu su Gediminu Jakubka tapo Lietuvos Nacionalinio kino apdovanojimų laureatu už muziką dokumentiniam fiilmui „Animus Animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“, rež. Aistė Žegulytė, 2018). 2012 m. apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

SG Nominacijos

  • 2023 / Metų geriausias kompozitoriaus darbas (Filmas: Man viskas gerai)